Takip Et

Zayıflamaya Yardımcı Yiyecekler

Paylaş
 

Zayıflamak için birçok yolu deneriz. Yiyecek seçimlerimizde bunlardan sadece bir tanesi. Kalorisi az olan ve zayıflamaya yardımcı yiyecekler ile artık zayıflamak daha kolay. Sizde bu listemize göz atarak daha kolay zayıflayın.

Karides; Kalori ve yağ oranı düşük olmasına rağmen protein ve aminoasit oranı oldukça yüksek bir yiyecektir.

zayıflatan yiyecekler (9)

Çay; Çayın vücutta bulunan yağları yakma özelliği vardır. Mate çayı, yeşil çayı bol tüketerek yağlarınızdan kısa sürede kurtulabilirsiniz.

zayıflatan yiyecekler (10)

Kırmızı Biber; Annelerimizin dolma yaptığı kırmızı biberler, C vitamini deposu olduğu için yağ yakan yiyecekler arasında yerini alıyor.

zayıflatan yiyecekler (4)

Yeşillik; Potasyum açısından zengin olan salata malzemeleri, yani yeşillikler ( marul, maydanoz gibi) metabolizmanın çalışmasında büyük etkisi olduğu gibi kas yapımında da bire bir yiyecekler arasında yer alıyor.

zayıflatan yiyecekler (12)

Limon, Portakal ve Greyfurt; C vitamini deposunun içeriğinde taşıyan limon, portakal, greyfurt gibi turunçgiller ailesine mensup yiyecekler yağ yakmak için ideal seçim.

zayıflatan yiyecekler (13)

Domates; Domates içerisinde yer alan mineraller ve vitaminler sayesinde sindirimi kolaylaştıran bir yapıya sahiptir. Adeta antioksidan etkisi yaratan domatesi zayıflamak için tercih edebilirsiniz.

zayıflatan yiyecekler (1)

Beyaz Et; Zayıflamak için protein açısından zengin beyaz etleri tercih edebilirsiniz. Fakat bunları kızartmak yerine haşlama veya ızgara olarak yemenizde fayda var.

zayıflatan yiyecekler (6)

Elma; Elma birçok faydası bulunduğu gibi zayıflamak için de tüketilebilecek yiyecekler arasında yer alıyor. İçerisinde bulunan vitamin etkisi ile hem cildi güzelleştirm hem de zayıflamaya yardımcı etkisi bulunmaktadır.

zayıflatan yiyecekler (3)

 

 

Bu yazı 1382 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR