Takip Et

Yeni Sezon Ferace Modelleri

Yeni Sezon Ferace Modelleri
Paylaş
 

İlkbahar / Yaz Ferace Modelleri

Günümüzde modanın bu kadar ilerlemiş olması tesettürlü bayanlar içinde bir avantaj oluşturmaktadır. Modern ve şık görünmek isteyen bayanlar seçiminde yeni sezon ferace kullanmaktadır. Ferace Arap yarımadasında tesettürlü bayanların kullandığı bir giysidir. Artık ülkemizde de çokça tercih edilen bir parça olarak vitrinlerdeki yerini almaktadır. Kendine özen gösteren bakımlı bayanlar için ferace hem yazın hem de kışın tercih edilen bir üründür.

Ferace almaya karar veren bir bayan öncelikle kumaş seçimine özen göstermesi gerekmektedir. Yazın serin tutan ince kumaşlar kışın ise sık dokunmuş insanı terletmeyen ama çokta kalın olmayan kumaşlar tercih edilmelidir. Bunların yanı sıra ferace her bütçeye uyum sağlayan bir üründür. Mağazalarda kolaylıkla temin edilebilir. Yalnız feracenin bu kadar kolay bulunması da fiyat düşüklüğüne yol açarken dikim hatalarını da beraberinde getirmektedir. Bu sebeple ferace alırken kumaşın dikimine dikkat edilmelidir. Üzerimize deneyerek almamız gereken feracenin kumaşında hiçbir şekilde eprimiş, tüylenmiş bir görüntü olmamalıdır. Kumaşı son derece kusursuz olmalıdır. Kaliteli bir kumaştan dikilen ferace, giyen kişinin üstünde çok şık bir görüntü oluşturmaktadır.

Tesettürlü bayanların yeni sezon ferace ürünlerini seçmesindeki bir diğer amaçta çok güzel kapama özelliğinin bulunmasıdır. Bayanların ferace seçimi kesinlikle kendi vücut oranlarıyla uyumlu olmalıdır. Özellikle feracenin boyuna önem verilmelidir. Omuzları tam oturmalı bel kısmında da potluk oluşturmamalıdır. Bu şekilde vücuda uygun ferace seçildiğinde bedeni kaplayan fakat dar bir görüntü vermeyen bu ürün modanın gelişmesiyle de çok fazla çeşitlenen ürünler arasında yerini almaktadır. Özellikle bu çeşit renk konusunda karşımıza çıkmaktadır. Kemerli, tokalı, pileli modelleriyle günümüze uygun hale getirilmiştir. Ayrıca yeni sezonda asimetrik kesimli, yakalı modeller vitrindeki yerini almaktadır.

Bu yazı 1715 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR