Takip Et

Tesettür Giyim’e Yeni Bakış

Tesettür Giyime Yeni Bakış
Paylaş
 

Tesettür Giyime Yeni Bir Bakış

Üzerimize giydiğimiz her kıyafet, bizim kişiliğimizi, hayata bakış açımızı ve amacımızı ortaya koyar. Beden dili diye adlandırılan bu durum, konuşmaya kendimizi ifade etmeye gerek kalmadan sadece görüntümüz sayesinde karşımızdaki insanlara mesaj verir.

Elbise modelleri birbirinden farklılık gösterebilir. Uzun bol kesim elbiseler inancının gereği olduğuna inanan kişiler tarafından tercih edilmektedir.

tesettür giyim beden ölçülerinin, vücut hatlarının belli olmasını istemeyenler tarafından tercih sebebi olmuştur. Günümüzde birbirinden farklı tasarlanmış binlerce model bu tarzda giyim vardır. Eskiden bu anlamda sıkıntı yaşanılırdı. Şuan tesettür kıyafetleri özenle tasarlayan firmalar sayesinde bu tarzında modası vardır. Bir takım modacılar, bu işe soyunarak birbirinden zarif modeller tasarlamaya devam etmekte ve defileler organize etmektedir.

tesettür elbise modelleri

tesettür elbise modelleri

Tesettür abiye modelleri konusunda önceden bayanlar aradıklarını bulamazlarken, şimdi bu işi profesyonelce tasarlayanlar tarafından, artık saatlerce zaman ayırmaya, özel olarak kumaş alıp diktirmeye, sıkıcı provalara, uzun bekleyişlere ve hatta istediğin gibi olmadığında üzüntülere gerek kalmadan, son derece modern çizgileri üzerinizde taşıma olanağı sağlamıştır. Önemli bir geceye katılacağınız zaman ve ya bir düğün, nişan ya da kına gecesine gitmeniz gerektiğinde, istediğiniz gibi bir abiye modele ulaşmanız mümkün üstelik hepsi birbirinden güzel ve renk seçenekleriyle, her yaş grubuna hitap eden modelleri bulmanız mümkün.

tesettür abiye modelleri

tesettür abiye modelleri

Modelleri tesettür giyinenlere hitap eden bu rahat kesim modeller, artık birçok kapalı olmayanlar tarafından da severek giyinilebiliyor. Tesettür giyim modelleri olarak başörtüsü de yeni tasarlanan kumaşlar sayesinde, bayanlara kolaylık sağlamaktadır. Tesettür kıyafetler tasarlayan firmalar eşarp, şal modellerinde kumaş olarak ipekli kumaşları, kullanımı kolay olmasından ötürü daha çok tercih etmektedir. Hazır başörtüleri, gelin başörtüleri de uzun süre bozulmayan sabit kalabilen ve çeşitli boncuk, zincir ve işlemelerle süslenerek, tesettürlü bayanların beğenisine sunulmuştur. Evlenen, başörtülü bayanlar, düğününde bütün gözlerin üzerinde olmasını ve son derece zarif ve şık görünmeyi arzu eder. Bu anlamda süslemeli, uzun süre bozulmayan, başörtüleri bir kurtarıcı olarak karşılarına çıkar. Her mevsime uygun kumaşlardan, birbirinden zarif kıyafetler tasarlanmaktadır. Yazın havaların çok sıcak olmasından ötürü seçilen kumaşlar, daha ince ve terletmeyenlerdir. Perdesi, tesettürde olmazsa olmazlardandır. Buna ilave olarak tunik ve kap modelleri vardır. Tunik daha diz hizasındayken, kap modeli dizden biraz aşağıda ve elbiseyi andırır modern bir duruşu olan tarzdadır. Daha ziyade, yaz ayları yaklaşırken tercih edilen bir üründür. Kış aylarında ise daha kalın kumaştan, kaşe ve keçeden ayak bileklerine kadar uzanan pardösüler tercih edilmektedir.

Spor kesim giyinen ve tercihleri pantolon olan bayanlar ise, pantolonlarının üzerine, uzun tunik tarzında bir bol bluz giyerek, hem tesettüre dikkat etmiş oluyor hem de kendi beğenisine uygun olarak kombin yapmış oluyor. Tesettürde her alanda kullanabileceğiniz seçenek yelpazesi mevcuttur. Denizde havuzda kullanmak için tasarlanan tesettür mayoları da severek rahatlıkla denizden uzak kalmaya gerek kalmadan, bir can simidi olarak imdadınıza yetişmektedir. Tesettür kıyafetlere ulaşmak artık eskisinden de kolay, bir çok uzman modacının tasarımlarıyla dünyaya açılan tesettür modası bir çok kesim tarafından beğeni toplamaktadır. İnternet’ten çok kolay ulaşabileceğimiz firmalar sayesinde dilediğimiz kıyafeti sipariş vererek ulaşmamız mümkün.

tesettür giyim tunik modelleri

tesettür giyim tunik modelleri

Bu yazı 1414 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR