Takip Et

Tesettür Giyim ve Yaz Modasındaki Güncel Trendler

Paylaş
 

Tesettür giyim modasında yaz kreasyonlarının neler olduğu; elbiseler, etekler, bluz, pardösü ve pantolon modelleri hakkında bilgilerin aktarıldığı bu içeriği sizler için hazırladık. Muhafazakar tarzda giyinen hanımlar için kıyafet bulma zorluğu, artık mazide kalmıştır. Çünkü, artık bir sektör haline gelen tesettür giyim modası, modacılarında harika kreasyonlar üretmelerine vesile olmuştur. Birbirinden güzel kıyafetlerin bulunduğu moda defilelerinde, tesettür modasının en güzel ürünleri sergileniyor.

Alvina Yazlık Tesettür Elbise

Alvina Yazlık Tesettür Elbise

Bu yaz, kapalı hanımlar için elbiseler, bluzlar, pantolonlar, trençkotlar, pardösüler, şallar ve etekler,  iddialı ve tarz modellerden oluşuyor. Genelde ikili takım ya da üçlü takım olarak da kıyafet bulmak mümkün. Elbiseler ise bele tamamen oturan ve etek kısmı hafif valonlu kesimlerden oluşuyor. Kumaş olarak ise genellikle keten ve koton kullanılmış. Elbiselerde, desenler ve hatta geometrik şekilde baskılar da kullanılmış. Bluzlarda, dik yaka göze çarpıyor. Pantolon modellerinde dar kesimin yanı sıra rahat kesimlerde mevcut. Fakat ağırlıklı olarak dar kesim paça tercih edilmiş. Pantolonların üzerine giyilen tunikler, diz kapaklarına kadar uzanıyor. Tuniklerde sofistike bir tarz tercih edilmiş. Renkler ise, canlı ve parlak renklerden oluşuyor. Fakat siyah ve beyaz kombinasyonu yine vazgeçilmezlerden.

Avenna Yazlık Tesettür Elbise

Avenna Yazlık Tesettür Elbise

Pardösü modellerinde, oldukça hareketli modeller kullanılmış. Düğmeler, zımbalar, ve pırıltılı taşlar pardösüleri renklendiriyor. Kapalı tarzda giyinen hanımlar için belki de en önemli aksesuar şaldır. Bu yaz şallarda yine geometrik modeller ve çiçekli baskılar ön planda tutulmuş. Kumaşları ise pamuklu ve nefes alan terletmeyen dokulardan oluşmaktadır. Düz renklerde ise pastel tonları göze çarpıyor.

Bu yazı 3096 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR