Takip Et

Canlı Yayınlarla Bebek Eğitimi

Paylaş
 

Dünya üzerindeki tüm nimetlerin en yücesi kesinlikle evlat nimetidir. Bu duyguyu yaşamadan anlamamızın mümkün olacağını kesinlikle düşünmüyorum. Anne ya da babalarımızdan hep duyduğumuz anne olunca veya baba olunca anlarsın sözünün ne kadar doğru olduğunu ancak bebeğiniz ile kavuştuğumuzda anlayabiliyoruz. Bizler dünyaya geldiğimizde nasıl bir heyecan ve mutluluk hissettiklerini ancak bizde yaşadığımızda idrak edebiliyoruz. Yıllarca hayalini kurduğumuz, hevesle beklediğimiz evladın yola çıktığı müjdesini almak dahi ayaklarımızı yerden kesmeye yetiyor.
Periscope Nedir? Periscope Ne işe yarar?

Periscope izleme sitesi : https://www.perisearch.xyz/

Periscope, Twitter’ın yeni canlı yayın uygulamasıdır. Telefonunuz ile çevrenizde olup biteni Twitter üzerinden arkadaşlarınızla veya tüm dünya ile paylaşabilirsiniz.Periscope ile yapılan canlı yayınlar varsayılan olarak tüm kişiler tarafından görülebilir. Fakat dilerseniz Periscope ile yapılan canlı yayınları gizlemeniz mümmkün.Siz canlı yayına başladığınızda sizi takip edenler otomatik olarak bildirim alırlar. Başkaları yaptıkları canlı yayınlara sizi davet edebilirler.

Takip ettiğiniz kişilerden biri canlı yayın yapmaya başladığında sizi özel olarak özel canlı yayına davet edebilir.

Periscope yayınlarını pc’den izleyebilir miyim?

Periscope sitesinden canlı yayın akışları bulunmuyor ama yayınları anlık olarak çekip sizlere sunun bir site mevcut. Perisearch sitesinde o anda bulunan canlı yayınları izleyebilir,dillere göre kategorize edebilir,en fazla izlenen yayınlara bakabilir kullanıcıların takipçi sayısı kalp sayısı periscope paylaşımlarını izleyebilirsiniz.

Perisearch populer yayınlar :https://www.perisearch.xyz/top.php


Maç Yayınları Full Çekti!

Süper Lig maçlarının oynandığı Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri Periscope’ta yoğun bir maç trafiği vardı. Örneğin Süper Lig’in açılış mücadelesini Periscope’tan canlı olarak yayınlayan 100’ün üzerinde kullanıcı mevcuttu. Bu yolla kendilerine birçok takipçi kazandıran yayıncıların sayısı Galatasaray ve Beşiktaş maçlarında daha da arttı.Digitürk’ün kişiye özel şifre uygulamasına da bir yol bulan yayıncılar, ekrana şifre geldiğinde yayını kesme ya da şifreyi herhangi bir nesne ile kapatma uygulamasıyla yayına devam ettiler. (Kişiye özel şifre hakkında: Bu şifre ile illegal olarak yayın yapan Digitürk kullanıcılarını ihbar edebiliyorsunuz)

İllegal Yayınlar Tavan Yaptı

Periscope’ta kendisine takipçi kazandırmak isteyenler bunun için illegalyayınlara başvuruyorlar. İşin kötü yanı ise hiç bir filtre seçeneği bulunmayan Periscope’ta 100’lerce hatta 1000’lerce cinsel içerikli yayın yapılması.Hatırlanacağı üzere Bilişim Hukuku Derneği kısa süre önce yaptığı açıklamada Periscope’un yayın hakları ihlalinden ötürü kapatılabileceğini vurgulamıştı.Bakalım Periscope hakkındaki nihai karar ne olacak.

Türkçe Yayınlar için : https://www.perisearch.xyz/index.php?lang=tr

Bu yazı 2105 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR