Takip Et

Mide küçültme ile zayıflama

Paylaş
 

Son zamanlarda aşırı kilolu olanların bir süre sonra çok aşırı zayıfladığını göreceksiniz.  Bu konunun detayına girdiğinizde ve sizlere bilgi verildiğinde mide kelepçesi olduğunu görebileceksiniz. Mide küçültme nedir diye baktığımızda, midenin küçültülmesi olarak karşımıza çıkıyor. Mide küçültme ile zayıflama sonucunda kişi küçücük mideye sahip oluyor ve dolayısı ile az az beslenip bir süre sonra çok fazla kilo vererek herkesi şaşırtmaya başlamaktadır.

Bugün mide küçültme ameliyatı yaptıranların yorumlarında genel olarak hep olumlu şeyleri okumak mümkün. Zaman zaman mide kaçağı ya da tehlikeli durumlar ortaya çıksa da, bu çok az bir oran olduğu için herkes korkusuzca ameliyat masasına yatıyor öyle ki bazı kişiler fazlalığı olan 100 kiloyu mide küçültme ameliyatından başkan bir şekilde vermez hale geliyor.

Mide küçültme operasyonu fiyatları ise ortalama olarak 10 bin lira fiyat devlet hastanesinde olanlar için geçerli. Doktora verile ek bıçak parası ve aynı zamanda alınan ekipmanlar ve özel reçete ürünleri ile bu miktarı gözden çıkarmak gerekiyor. Özel hastanelerde ise bu fiyatlar 20 bin lira civarında oluyor.

mide küçültme ile zayıflama

mide küçültme ile zayıflama

Mide küçültme operasyonu zor mu derseniz kolay olduğunu elbette diyemeyiz. Özellikle ilk bir ay kişi için çok zorlu olabilir amma kilo vermeye başladıkça ve moraliniz yükseldikçe bunu iyi ki yapmışımdeme olasılığınız çok yüksek. Mide küçültme herkese yapılıyor mu derseniz elbette hayır. Özellikle bazı kişilerin detaylı olarak muayene edilmesi ve uygun olması halinde ameliyat yapışması sağlanılıyor. Belli bir vücut oranını geçmelidir. Bu sebeple bu uygulama balık etli bayanlar için değil, daha çok kilolu ve obezler için yapılması önerilen uygulamaların arasında yer alıyor. Sizlerde mide küçültme ve mide kelepçesi ameliyatlar için doktorunuz ile görüşebilirsiniz

Bu yazı 1310 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Murat Yazıcı dedi ki:

    Bu ameliyat ile sizi yağlarınızdan kurtarmıyorlar. Midenizi küçülttükleri için artık fazla yiyemiyorsunuz. Ancak kontrol yine de size bağlı, eğer fazla yerseniz ya da kola gibi asitli şeyler içerseniz sonuçları çok ağır olabilir. Allah yardım etsin cümlesine.

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR