Takip Et

Kıyafetinizle Uyumlu Eşarp Seçimi

Paylaş
 

Şık olmak bütünlük gerektirir ve bu nedenle tesettür giyimde kıyafet ve eşarp uyumlu çok mühimdir. Giyilen bir kıyafet ile eşarbınızın renk ve ahenk uyumunu sağlayabilmek veya eşarbınızın deseniyle kıyafetinizi hareketlendirebilmek tarz sahibi olduğunuzun göstergesidir. Ayrıca bunu yaparken moda trendlerini de yakalarsanız her zaman şık olursunuz.

 armine-twill-saf-ipek-esarp-6029-09-326967-91-O

Eşarp, Tesettür giyimde çok önemli bir yere sahip olduğu için tesettür modası da birbirinden farklı desen ve renklere sahip binlerce eşarp tasarlamaktadır. Her zevke hitap edebilecek zengin ürün çeşidi ile tesettürlü bayanların kıyafetlerine en uygun eşarbı seçebilmelerini sağlamaktır. Bu kadar çok çeşidin içinde tesettürlü hanımların da  kıyafetini eşarpla uyum içinde kombin etmesi gerekmektedir. Öncelikle eşarplar, kıyafetin rengine uymlu seçilmelidir. Açık tonlarda bir kıyafetin üzerine yine açık renk bir eşarp tercih ederseniz istediğiniz etkiyi sağlayamayabilirsiniz. Ancak açık renk elbisenizi koyu renk bir eşarpla kombinlerseniz renk kontrasından yararlanarak daha şık bir görünüm elde etmiş olursunuz. Örneğin bej rengi bir elbiseyi mint yeşili bir eşarpla tamamlarsanız daha hoş  görünürsünüz. Eğer elbiseniz koyu renkliyse bu kez de eşarbınızı açık renk seçmelisiniz. Çünkü hem kıyafet hem  de eşarp koyu renk olursa bu kıyafeti boğacak ve sıradanlaştıracaktır. Halbuki beyaz bir elbisenin üzerine siyah veya petrol mavisi bir eşarp kullanırsanız kıyafetiniz renklenir.  Eşarp seçiminde dikkat etmeniz gereken önemli bir husus ise desenler olmalıdır. Eğer desenli bir eşarp takacaksanız kıyafetinizin düz ve sade olmasına dikkat edin. Çünkü çok fazla desen gözü yorar ve şıklığınıza gölge düşürür. Örneğin; bu sene oldukça moda olan çiçek ya da kare desenli bir eşarp kullanacaksanız elbisenizin daha sade olmasına özen gösterin. Tersi durumda ise elbiseniz desenli ise eşarbınızı olabildiğince sade ve desensiz seçin. Elbiseniz ve eşarbınızın ahenk içinde olmasını istiyorsanız kıyafette kullandığınız desendeki rengin eşarp renginizle aynı olmasını sağlayabilirsiniz.

 

Armine eşarp modelleri

Armine – Aker – Tekbir Eşarp Modelleri

Eşarbınızda renk ve desen seçimi kadar, doğru kıyafetle doğru eşarbı kombin etmekte önemlidir. Bu sebeple günlük tesettür kıyafetlerinde  tivil, ipek ve pamuklu eşarplar tercih etmeli, özel günler ve davetlerde ise abiye kıyafetlerin üzerine varaklı ve yaldızlı eşarplar seçmelisiniz.

Özel Tesettür sizin için harika bir eşarp kataloğu hazırlayarak beğeninize sunmuştur. İncelemenizi ve sosyal medya hesaplarınızda paylaşmanızı dileriz. Örtünmek güzeldir.

Bu yazı 2718 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR