Takip Et

Kına Gecesi Tesettür Kaftan ve Bindallı Modelleri

Paylaş
 

Yöresel kına gecesi kıyafetleri kına gecelerinin vazgeçilmezi. En güzel yöresel kına gecesi kıyafetleri Özel Tesettür’de!

Hayatımızın en özel günlerinden biri de kına gecesi. Evliliğe adım atacak olan genç kızın arkadaşları ve akrabları ile evliliğini kutlamadı olayı olan kına gecesi ülkemizde geleneksel bir ritüel. Kadınların hep birlikte eğlendiği ve geline türküler eşliğinde kına yakılması taçlanan bu özel gecede tabii ki gecenin en şık bayanı gelin hanım olmalı…

Bunun için yöresel kına gecesi kıyafetlerinden faydalanabilirsiniz. Yöresel kına gecesi kıyafetleri birbirine benzerlik gösterse de yöreden yöreye farklılık gösterebilir.

Kına Gecesi Seçimleri : Kaftan ve Bindallı

Kına gecelerinde genellikle iki tip kıyafet tercih edilir. Birincisi gelinin tüm gece boyunca giyeceği ve genelde kırmızı olarak tercih edilen gece kıyafeti, diğeri ise kına yakılırken giyeceği kaftan ya da bindallı. Yöresel kına gecesi kıyafetleri yöreden yöreye değişse de genellikle kırmızı ya da yeşil üstüne dore işlemelerle bezeli, gösterişli ve geleneksel çizgiler taşıyan kıyafetlerdir.

Gelinin kına gecesinde, kına yakılması sırasında bunu giymesi olmazsa olmazlardan. Türbanlı bir hanımsanız yaptıracağınız özel baş örtüsü modeli ile uyumlu olarak kına gecesi kıyafetinizi seçebilirsiniz.

2015 kaftan modelleri

Türbanlı hanımlar için yöresel kına gecesi kıyafetlerinin en güzel örneklerini sitemizde bulabilirsiniz. Unutulmaz bir kına gecesi  geçirmek için en güzel yöresel kına gecesi kıyafetini bulun ve gecenin en şık kadını siz olun.

Tesettür Kaftan Modelleri

engüzelkaftanmodeli

Kaftan

Kaftanlar

Pullu-KaftanTesettür-Kaftan

Yeşil Kaftan

yeşil-kaftan-modeli
Tesettür Bindallı Modelleri

bindallı modelleri 2015 Bindallı bindallımodeli Bindallı-modeli kına-gecesi-tesettür kına-kıyafeti-bindallı tesettür bindallılar

Bu yazı 4712 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Feride dedi ki:

    Kına gecelerinin vazgeçilmezi 🙂

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR