Takip Et

Epilasyon İle Tüylerden Kurtulma

Epilasyon İle Tüylerden Kurtulma
Paylaş
 

Epilasyon İle Tüylerden Kurtulma

Lazer Epilasyon günümüzde hem bayanların hem erkeklerin büyük bir sorununu çözme noktasında en çok tercih edilen tüy yok etme işlemi haline gelmiştir. Bu yöntemin gün geçtikçe daha çok tercih edilmesindeki en önemli etken kalıcı sonuçlar verebilmesidir. Teknolojide yaşanan gelişmeyle beraber Lazer*epilasyon alanında da kullanılan cihazlarda büyük gelişmeler yaşanmıştır. Bu anlamda ilk sıralarda yerini alan buz lazer teknolojisi ile artık epilasyon işlemlerinde hastalar ağrı ve acı hissetmeden ve herhangi bir yan etkiye maruz kalmadan istenmeyen tüylerinden kalıcı olarak kurtulabilmektedir. Buz lazer cihazlarının diğer Lazer*epilasyon cihazlarına göre daha çok tercih edilmesindeki neden cihazların işlem sırasında deri yüzeyine uyguladığı soğutma özelliğinden dolayı ciltte herhangi bir yanma ve kızarıklığa neden olmamasıdır.

Ense Lazer Epilasyon sayesinde erkeklerin her tıraş sırasında ense bölgesindeki kıllardan kurtulma çabalarına çözüm olmaktadır. Tıraşın yanlış yönde yapılmasından ya da başka nedenlerden dolayı oluşan kıl batması gibi problemlerle karşılaşan erkekler ense lazer epilasyon işlemi sayesinde hem bu bölgedeki kıllardan kurtulup hem de kıl batması gibi problemleri ortadan kaldırabilirler. Bir saç uzantısı şeklinde olan ense bölgesinde kılların görüntü açısından da rahatsız edici bir yanı vardır. Bu rahatsız edici durumlardan kurtulmak amacı ile ense lazer epilasyon ortalama 5 dakika süren seanslar ile ve 4-5 seans sonrasında erkekleri bu sıkıntılarından kurtarmaktadır. İşlem yaptıranların %90’nında memnun edici sonuçlar veren ense lazer epilasyonun ardında hastanın tek dikkat edeceği şey işlem sonrasında güneşe çıkmadan önce güneş koruyucu krem kullanması olacaktır.

Koltuk Altı Lazer Epilasyon temizliğine en çok dikkat edilmesi gereken bir bölgedir. Hem sağlık açısından hem de görüntü açısından sürekli temiz görünmesi gereken koltuk altı bölgesi hassas bir cilt yapısına sahip olduğu için bu bölgeye uygulanacak işlemin bilinçli olarak seçilesi gerekir. Aksi takdirde bu bölgede renk koyulaşması, pütürlük veya farklı olumsuz sonuçlar oluşabilir. Koltuk altı lazer epilasyon koltuk altı bölgesindeki kılları yok ederken bu bölgede kararmalara neden olmadığı gibi zamanla eski tonundan daha açık bir cilt tonuna ulaşmasını sağlamaktadır. Koltuk altı lazer epilasyon kılları kökünden temizlediği için kıl köklerinin oluşturduğu kararmalar da ortadan kalkmış olur.

Epilasyon vucudun handi bölgelerine uygulanır

Epilasyon vucudun handi bölgelerine uygulanır?

Bu yazı 1312 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR