Takip Et

2018 Kış Sezonu Ferace Modası

2018 Kış Sezonu Ferace Modası
Paylaş
 

2018 Kış Sezonu Ferace Modası

Son birkaç senedir kapların ve pardösülerin yerine tesettürlü bayanlar tarafından sık şekilde feraceler kullanılmaya başlamıştır. Feraceler zaman içine modern çizgilere sahip olarak zarafetin ortaya çıkmasına olanak sağlamıştır. Tesettür giyim modası içinde farklı bir kategorisi bulunan bu ürünler tek parça olduğundan dolayı şıklığın ortaya çıkmasını da kendi başına üstlenmektedir. 2018 kış sezonu ferace modası kapsamında en çok Arap esintileri dikkat çekmektedir. Feracelerin rahat bir kesime sahip olması, otantik havaları ve etnik şekilde tasarlanmış olan çizgileri insanların gözlerini doldurmaktadır. Bu farklı detaylar tesettür giyiminde şıklık arayan kişiler içinde farklı bir alternatiftir.

Hareketli Modeller

Kış ve sonbaharı kapsayan sezona göz atıldığında yaz aylarında kullanılmış olan ferace modellerinin daha kalın kumaşlarının ve zengin içeriklerinin var olduğu kıyafetlerle de karşılaşmak mümkün. Sarı, yeşil, kırmızı, kiremit rengi, tarçın ve saks mavisi tonlarının kullanımları ile tasarlanan modellerde kullanılan yandan ve önden fermuar detayları, ilgin aksesuarları zengin bir hale getirmektedir. Yaz aylarından fazlasıyla kıyafetler üzerinde kullanılmış olan metaller, zincirler, örme detaylar, krep detayları ve apoletlerde ferace modellerini canlandırmak ve hareketlendirmek adına kullanılmıştır. Özellikle sonbahar ve kış sezonu içinde kullanılacak diğer modeller içinde pamuk düzeyi yüksek olanlar öne çıkar. Bu kumaşlar tok duran bir görüntüye sahiptir.

Renk, esneklik ve tasarım seçenekleri açısından oldukça zengin olan modeller günlük, yemek daveti, gezme, nişan, düğün ve farklı alanlarda boy göstermek isteyen bayanlar içinde bulunmaz fırsatlar sunmaktadır. Özellikle klasik modellerin yenilen sezon çizgileri içinde kendinize uygun olan bir modelini seçerek kendi stilinizi rahatlıkla ortaya koyabilirsiniz. Klasik modellerin modern çizgiler ile birleştirilmesinden oluşan koleksiyonlar sıcak, mat ve farklı renkleri de ayağınıza kadar getirir.

Ferace üretimi ve tasarımı yapan firmalar tesettürlü bayanların zarafetlerini, şıklıklarını ve rahatlarını düşünerek oluşturdukları koleksiyonlarında bu sezon 18 yaşında olan bir bayana da 60 yaşında olan bir bayana da hitap etmektedirler. Sizlerde birçok model içinden kendi zevkinize uygun olan tasarımı seçmek istiyorsanız kesinlikle aşağı bulunan görsellere göz atmalısınız.

Bu yazı 589 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR