Takip Et

2016 Kahve Fincanı ve Kahve Seti Modelleri

Paylaş
 

2016 Kahve Fincanı

Türk halkı için önemli bir yeri olan Türk kahvesi kendine has hazırlama ve pişirme tekniğiyle kendini diğerlerinden ayıran kokusu ve telvesi ile ikramlarımızın baş tacıdır. Bu yüzden kahve fincanları günlük yaşantımızda önemli bir role sahiptir.

Türkler için kahve içmek bambaşka bir keyiftir; dostluk, sevgi ve paylaşım için bir fincan kahveye büyük anlamlar taşımaktadır. “Bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır” sözü bunu en iyi şekilde ifade etmektedir. Kahve içmek Türk halkı için o kadar büyük önem taşır ki, dilimizdeki “kahvaltı” kelimesi kahve-altı sözcüklerinin bir araya gelmesiyle ortaya çıkmıştır.

Mutfağımızın dekoratif bir objesi olmasının yanı sıra salon vitrinimizin de vazgeçilmezi olan kahve fincanları 2016 yılı modellerinde genellikle 2 kişilik set şeklinde karşımıza çıkıyor. Su bardağı, lokumluk, tepsi ve fincanlar birbirini tamamlayarak görsel bir güzellik sunuyor.

Günümüzde rengarenk ve değişik şekillerde tasarlanan kahve fincanlarının dışında Osmanlı desenli ve gümüşlük takımlar olarak tasarlanmıştır. Fincan takımlarını gündelik kullanımlarda, misafir ikramlarında, dekoratif obje olarak ve hediyelik olarak tercih edebilirsiniz.

Yeni tasarım kahve takımları ve fincanlarının bir kısmını aşağıdaki fotoğraflardan görebilirsiniz.

Bu yazı 5914 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR