Takip Et

2015 Tesettüre Uygun Mezuniyet Elbise Modelleri

Paylaş
 

2015 Güz dönemi başladı, ilköğretim ve liseler eğitime tekrar başladı bile. Üniversite öğrencileri de ağır ağır dönüş hazırlıklarını tamamlıyorlar. Birinci sınıf öğrencileri bu ikinci dönemle birlikte çömezliklerini atlatırken; son sınıf öğrencileri de artık son viraja heyecanla giriyorlar. Üniversitenin son dönemi gerçekten de zordur ve stres, heyecan ve hüzün duyguları birbirne karışır. Daha dönemin en başında mezuniyet telaşı başlar. Organizasyon ekibi işe koyulur, mekan tutulur, program düzenlenir ve işin en gösterişli kısmına sıra gelir: mezuniyet kıyafetleri.

Herkesin en güzel olmak için birbiriyle yarıştığı o güzel gün için bazı tüyolar verelim:

  • Mekan seçimi: Mekan belirlenmeden kıyafet seçmeyin. Elbiseniz çok abartılı veya  çok sade olabilir. Organizasyonun gece mi gündüz mü olacağının da en az mekan kadar önemli olduğunu bilelim.
  • Elbise seçimi: En şık elbiseyi giymek, gecenin yıldızı olacağınız anlamına gelmiyor; stilinizden asla vazgeçmeyin! Normalde giymeyeceğiniz bir elbiseyi mezuniyetinizde de kesinlikle giymeyin; ileride fotoğraflarınıza bakmak istemeyebilirsiniz!!! J. Herkesin çok abartılı olması, sizin de öyle yapmanız gerektiği anlamına gelmez. Stilinizi feda etmeyin. Elbise seçiminde aceleci davranmayın; mümkün ise diğer arkadaşlarınızın neler giyeceğini öğrenin, aynı elbiseyi giyip pişti olmayın ;). Elbiseyi çok güzel olduğundan değil, size yakıştığı için tercih edin.
  • Makyaj: Makyajınızda abartıdan sakının. Eye linerla ince bir çizgi ve hafif allıkla da çok güzel olabilirsiniz. Makyajın temel ilkelerine uyun; eye liner, maskara, ruj, far, allık bütün makyaj malzemelerini bir arada kullanmayın. Bu yılın makyaj trendinin doğal görünüm olduğunu unutmayın. Normalde makyaj yapmıyor olsanız dahi pudranızı yanınızdan eksik etmeyin; fotoğraflarda parlamayın.
  • Şal / Eşarp seçimi: Elbisenize uygun bir şal, eşarp seçmek; sadece uygun renkte eşarp  demek değildir. Kumaşın görüntüsü, desenleri ve varsa işlemeleri de kıyafetin bütünlüğü açısından çok önemlidir. Eğer farklı bir eşarp ya da şal bağlama modeli kullanacaksanız muhakkak önceden deneyerek emin olun. Her ihtimale karşı yedek bir  şal veya eşarp edinin; ütülerken yakmak gibi bir facia halinde yedek şalınız kurtarıcınız olacak.
  • Aksesuar seçimi: Mekan belli, elbise tamam, makyaja karar verdiniz, şal/eşarp da hazır; sıra geldi şıklıkla rüküşlüğün arasındaki ince çizgide yürümeye, yani aksesuara. Çanta ve ayakkabı işin kısmen kolay kısmı, bu yıl çanta & ayakkabı uyumunun trend olduğunu unutmadan seçiminizi yapın. İşin en zor kısmı takılar. Unutmayın, sahip olduğunuz her takınızı göstermek zorunda değilsiniz; hepsini aynı anda da göstermek zorunda değilsiniz. Stilinizi yansıtan parça, bir bileklik yahut broş kullanarak; hatta takıyı es geçerek de şık olabilirsiniz.

Özel Tesettür olarak bu ipuçlarından sonra öneri niteliğinde mezuniyet elbise modelleri paylaşalım. İlk beş model açık hava ve gündüz etkinliklerinde tercih edebileceğiniz sade modeller; son beş ise gece salon etkinliklerinde tercih edebileceğiniz biraz daha gösterişli modeller:

 

Bu yazı 2798 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR